V centru Plzně se seznámil se ženou, se kteoru pak odjel do bytu, kde po ní chtěl orální sex. Řeč je o rusky mluvícím muži, kterého teď hledá policie. "Muž se 3. listopadu ve 23:15 hodin seznámil s poškouzenou v centru města. O hodinu později pak dvojice nasedla na náměstí nebo v blízkém okolí do taxi nebo vozu jiné přepravní společnosti, zřejmě se jednalo o Audi. Vůz je pak odvezl na přesně nezjištěnou adresu, pravděpodobně na Slovany nebo Doubravku," uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová. V bytě pak neznámý muž po ženě požadoval orální sex. "Ta náslědně z bytu odešla," řekla mluvčí.

Policisté se případem intenzivně zabývají. "Získali jsme kamerový záznam, na kterém je zachycena osoba důležitá pro vyšetřování," uvedla mluvčí policie. Muž je asi 175 až 180 centimetrů vysoký, je mu mezi odhadem mezi 35 a 40 lety, má sstřední postav, krátké černé vlnité vlasy a v obličeji plnovous. Byl oblečen do červené zateplené košile se vzorem červené kostky, světlých džínových kalhot, na levé ruce měl mít nasazené hodinky ze žlutého kovu a měl být obutý do světlých bot," popsala Hokrová.

Policisté by rádi našli také řidiče vozu, který by mohl pomoci k objasnění případu.

"Žádáme o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložené fotografii, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158," vyzvala mluvčí.

Záchranná služba. Ilustrační foto
Zemřel lékař Jan Špeta. Se záchrankou spolupracoval přes dvacet let