Televizi Nova to v úterý potvrdil hráčův otec Pavel Duda. Třiašedesátiletý napadený muž podle Dudy staršího jeho syna vyprovokoval tím, že mu kopl do auta.

„Vylítnul z toho (auta), protože si myslel, že ho srazil,“ řekl hokejistův otec s tím, že za Dudovu agresivní reakci při incidentu mohla jeho výbušná povaha.

Policie v úterý uvedla, že vyslýchá svědky, kterých se přihlásila celá řada.

S policií už se spojil i Duda. „Kontaktoval nás právní zástupce majitele vozu. Bude předvolán k výslechu. Věc je nadále v šetření,“ uvedl bez bližších podrobností Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Dudu měl podle prvotních informací zastupovat právník Daniel Volopich. Ten potvrdil, že ho o to hokejista požádal. „Nakonec ho ale nezastupuji. Doporučil jsem mu jiného právníka,“ řekl Deníku Volopich. K případu se odmítl jakkoliv vyjadřovat. Mluvit zatím nechce ani napadený chodec Josef H. „Až zítra odpoledne,“ vzkázal v úterý Deníku prostřednictvím sms zprávy. Spekuluje se o tom, že se s ním hokejista bude chtít domluvit na vyrovnání.

Duda v této sezoně zazářil v dresu extraligové Plzně, v pondělí se ale vrátil z hostování zpět do prvoligového Chomutova.

„S Radkem Dudou jsme měli jednání, kde nám poskytl základní informace včetně toho, že se v této souvislosti sám spojil s Policií ČR,” řekl generální manažer severočeského klubu Jaroslav Veverka.

V prohlášení klubu se píše, že s ohledem na vyšetřování se klub ani hráč nebudou k události vyjadřovat.

Incident, jehož měl být Radek Duda hlavním aktérem, se stal nedaleko mostu 1. máje. Řidič černého BMW X6 s pražskou registrační značkou zde nedal na přechodu přednost třiašedesátiletému muži. Ten musel uskočit. Řidič pak zastavil a chodce napadl. „Několikrát mě udeřil pěstí,“ vypověděl poté poškozený.