„V prvním případě se letos 13. ledna vloupal do rekreační chalupy v malé obci na Nepomucku. Z dřevníku na tamním pozemku odcizil sekeru, z garáže elektrické nůžky na plot a z útrob chalupy plazmovou televizi se zabudovaným DVD přehrávačem, dámské lodičky, žehličku a značkovou pracovní bundu," popsala řádění muže policejní mluvčí Ivana Telekešová.

Dalšímu chataři škodil zloděj v druhé polovině ledna. „Tentokrát si s sebou odnesl starožitnosti, kávovar, aku ořezávačku a další věci. Celkovou škodu majitelé obou chat vyčíslili na téměř padesát tisíc korun. Policisté zjistili, že oba případy má dle všeho na svědomí 36letý muž z Břeclavi, kterému sdělili podezření ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Pokud jej soudce uzná vinným, hrozí mu odnětí svobody až na tři roky," konstatovala Telekešová.

Jiní zloději však stále unikají. Jedním z nich je ten, který doslova vybral chatu u Kralovic. „80letá žena z Prahy chalupu naposledy navštívila během listopadu. Když přijela v sobotu, nestačila se divit. Zloděj vyrazil vstupní dveře, domek prohledal a ukradl starožitné hodiny, alkohol, zahradní nářadí, starožitné váhy a psací stroj. Celkovou škodu majitelka vyčíslila na více než čtyřicet dva tisíc korun. Policisté po zloději pátrají," dodala mluvčí.