Celý incident se odehrál v trolejbusu linky číslo 16. Dvaatřicetiletý revizor kontroloval mezi zastávkami v ulicích U Prazdroje a Šumavská ve směru do centra města mladíka, který mu předložil neplatnou jízdenku.

Když s ním sepsal všechny potřebné formality, otočil se a chtěl pokračovat v kontrole ostatních cestujících. V tu chvíli jej ale černý pasažér několikrát udeřil pěstí do hlavy, ramene a zad. Pak na Americké třídě vystoupil z trolejbusu. Napadený revizor musel neprodleně vyhledat lékařské ošetření.

„Útočník byl muž ve věku kolem třiceti let, vysoký přibližně 190 centimetrů, sportovní postavy. Je plešatý. Prosíme případné svědky události, aby se ozvali policii,” uvedla policejní mluvčí Simona Čejková.

Jedná se už o několikátý případ napadení revizora v Plzni za poslední dobu.

Například na začátku října letošního roku přišel sedmadvacetiletý revizor o čtyři zuby. V trolejbusu číslo jedenáct kontroloval černého pasažéra, který mu najednou do obličeje nastříkal pepřový sprej. Potom ho útočník udeřil do obličeje. Kontrolor musel odjet ze zastávky Šumavská rovnou do nemocnice.