Kauzou, v níž je Dvořák obžalován z dotačního podvodu, se příští pátek začne zabývat soud. S Dvořákem, jemuž hrozí až osm let, usedne na lavici obžalovaných i jeho společník Radek Seman.

O obsahu obžaloby informovala Deník mluvčí Krajského soudu Lucie Jíchová.

„V úmyslu umožnit nesprávné použití finančních prostředků z rozpočtu EU a z rozpočtu Plzeňského a Jihočeského kraje, jménem rovněž obžalovaného spolku, Dvořák jako předseda a Seman jako místopředseda v projektové žádosti o poskytnutí dotace uvedli nepravdivé údaje,“ stojí v obžalobě.

Ilustrační foto.
Celníci odhalovali nelegální zaměstnance

Spolek DS Training, který Dvořák se Semanem založili, získal z operačního programu ROP Jihozápad 4,1 milionu korun na rekonstrukci tělocvičny na Božkovském ostrově v Plzni a vybudování fitcentra. Zanedbaná budova patří božkovským sokolům a spolek DS Training ji získal do padesátiletého pronájmu za symbolický poplatek. Potíž je tom, že zřejmě za zády samotných sokolů, protože pronájem prý neschválila členská schůze, ale jen tehdejší předseda TJ. V podkladech k dotaci pak žadatelé měli předložit dokument, zřejmě falešný zápis ze schůze, který neodpovídal skutečnosti. Vedení sokolů proto podalo trestní oznámení.

Dvořák, který hrál extraligu za Plzeň a Karlovy Vary, se dal na politiku v roce 2014, kdy uspěl v komunálních volbách za Občany patrioty. Poté ukončil sportovní kariéru a stal se radním. Když byl obviněn, tak rezignoval, nicméně tvrdí, že je nevinný a chce to prokázat u soudu.

Speed Marathon 2018 v Plzni.
FOTO: Radary obklíčily silnice kraje