Spolu s Radkem Semanem (oba zástupci DS Training) jsou obžalováni z dotačního podvodu a poškození zájmů EU. Finanční injekce ve výši 4,1 milionu korun cílila na rekonstrukci budovy, která patří TJ Božkov.

„Tělocvična byla zanedbaná, energeticky náročná. My jsme jako spolek neměli prostředky, proto jsem uvítal nabídku DS Training,“ vypověděl bývalý předseda TJ Božkov Adolf Bláha, který tvrdí, že vše konzultoval s výborem. Odmítá kritiku, že DS Training získal tělocvičnu na 50 let do pronájmu za podmínek nevýhodných pro členy TJ. „Lpěli jsme na tom, aby nájemce hradil energie, zajišťoval úklid prostor, aby se spolek nemusel na rekonstrukci podílet finančně a aby byly zachovány cvičební hodiny jako dřív,“ řekl dále Bláha, který byl ale výborem posléze odvolán. „Byla však společná vůle smlouvu uzavřít a tělocvičnu zrekonstruovat,“ dodal Bláha. Trvá na tom, že připomínky, které vznesl výbor, byly do smlouvy zapracovány.

Michal Dvořák
Bývalý radní Dvořák jde k soudu

Spolek neměl prokazatelné příjmy, proto zažádal v rámci předfinancování dotace o úvěr u banky. Podle svědka, úvěrového analytika, se jednalo o částku zhruba pět milionů korun. Žalobce viní Dvořáka z toho, že předložil falešné doklady fakturu a příjmový doklad. Z výpovědi současné předsedkyně Miroslavy Šteklové vyplynulo, že Bláha výbor obešel. Rekonstrukce proběhla bez vědomí členů TJ, kterým je údajně znemožňováno cvičit. Cílem členů TJ je zneplatnit nájemní smlouvu, kterou podepsal bývalý předseda.

Dvořákovi za dotační podvod hrozí až osmiletý trest. Hlavní líčení pokračuje.

Objekt bývalé kasárna v Kaplířově ulici v Plzni na Borech
Kasárenská ruina na Borech padne, ustoupí parkovišti