Musely s ním prožívat peklo. Bývalý příslušník městské policie Luděk Sokol stojí u Okresního soudu v Plzni za to, že po dobu devíti let trýznil svoje životní partnerky. Tak to stojí v obžalobě vypracované státním zástupcem Michalem Klímou.

Kromě Vladislavy Š. vypověděly čtyři partnerky shodně, že je obžalovaný psychicky i fyzicky dlouhodobě týral.

První přítelkyni, později manželku, týral v letech 2007 až 2014 a metody se různily od facek, strkání přes rány pěstí po celém těle až po vulgární slovní urážky.

Na poslední přítelkyni M. K. agresi stupňoval a používal i kuchyňské nástroje (lžičku nebo měchačku). „Jednou jí vyhrožoval i nožem, že ji zabije,“ stojí ve spisu.

Z poslední ženy si podle spisu udělal služku. Když neplnila domácí práce podle jeho představ, uchyloval se k útokům. Ženu také opakovaně znásilnil, a to i ve spaní nebo když měla menses.

Policie dopadla ujíždějícího zfetovaného motorkáře
VIDEO: Zdrogovaný řidič ujížděl policii, teď mu hrozí tři roky

Minimálně dvě ženy trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Jedna z poškozených vypověděla, že ji Sokol neustále omezoval, zakazoval jí stýkat se s kamarádkami, žila v neustálém strachu.

Znalec z oblasti sexuologie vylíčil osobnost bývalého městského policisty jako narcistickou, nezralou, křehkou a nestabilní se sklony k afektivnímu jednání. Svého jednání se dopouštěl zcela vědomě. „Obžalovanému byla prokázána vina, jak stojí v obžalobě. Naplnil skutkovou podstatu trestných činů,“ řekl při závěrečné řeči státní zástupce Michal Klíma a navrhl trest odnětí svobody na čtyři roky ve věznici s ostrahou. Soud může o vině rozhodnout už ve čtvrtek.

Rozsáhlý požár v Přeštické ulici v Plzni zaměstnal několik jednotek hasičů.
Mohutný požár zničil opuštěný dům nedaleko hokejového stadionu