Teď, dva roky po události, kvůli tomu stane před plzeňským městským soudem. Za usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci mu hrozí až šest let vězení.

Neštěstí se stalo 18. června 2021 před pátou hodinou ranní. Tehdy jel M. G. (25), jehož jméno ani tvář nyní ještě nelze ze zákona zveřejnit, s BMW 330D XDRIVE po Klatovské třídě směrem na Bory. Podle obžaloby jel rychlostí nejméně 58 km/h, navíc měl v krvi nejméně 0,71 promile alkoholu. Řádně nesledoval situaci v provozu, v důsledku čehož pozdě zareagoval na vstup chodkyně do vozovky a smetl ji. Místo aby zastavil a ihned jí pomohl, jel dál a poškozený vůz odstavil až za další křižovatkou. Nejenže velmi vážně zraněné ženě pomoc neposkytl, ale ani ji nepřivolal telefonem. Na záchranku volalo kvůli nehodě hned pět lidí, ale on mezi nimi nebyl.

Pavel Procházka a Roman Korčík (potetovaný obličej) u plzeňského městského soudu. Oba přivedla eskorta.
Teror: Spoluvězně bili, močili na ně, brali jim jídlo, vytetovali jim přirození

„Šel jsem k té zraněné paní. Mluvil jsem na ni, ale nereagovala,“ popsal policii dění muž, který na rozdíl od řidiče šel zraněné na pomoc. Sražená žena měla velmi vážně poraněnou hlavu, utrpěla řadu zlomenin a dalších zranění, a ač lékaři dělali, co mohli, ještě ten den v nemocnici zemřela.

Šetření nehody policií trvalo poměrně dlouho, neboť klíčovou roli v případech smrtelných nehod hrají posudky z oboru dopravy, a ten zpracovaný k tomuto případu se musel doplňovat. Podle znalce musel řidič chodkyni vstupující do vozovky vidět na rovném úseku minimálně na 75 metrů, nic mu ve výhledu nebránilo. Kdyby začal ihned brzdit nebo jel maximálně povolenou rychlostí, ke střetu by nedošlo.

František Copák u soudu.
Nejdřív se svlékal, teď řídil opilý. Učitel z Domažlicka má další malér

Mladík za volantem ale i přes závěr znalce trval při výslechu na policii na tom, že viníkem je žena, která mu vešla do silnice a on už s tím nemohl nic dělat. Více celou záležitost odmítl komentovat.

S policií má přes nízký věk bohaté zkušenosti, už byl pětkrát soudně trestán. Ve chvíli, kdy se svým vozem ženu srazil, byl za prvé ve zkušební době podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a za druhé ve zkušební době podmíněného odsouzení s dohledem.