Nebyla jedinou obětí Tomáše H. Ten sexuálně obtěžoval i další dívky mladší patnácti let. Ač ho státní zástupkyně chtěla poslat do vězení, vyvázl u Krajského soudu v Plzni s podmínkou. Musí se ale léčit.

Mladík z Chebska, jehož jméno ani tvář nemůže redakce zveřejnit, podle obžaloby koncem roku 2020 navštívil 14leté děvče a donutil je pohrůžkami, aby ho pustilo dovnitř. „Začal ji hladit po stehnech, čemuž se poškozená bránila odstrkáváním jeho rukou, poté ji přitáhl blíže k sobě, začal jí roztahovat nohy, vzal ji za ruku a dal ji přes oblečení na svůj ztopořený penis a říkal, že tohle bude mít v sobě,“ popsala v obžalobě státní zástupkyně Věra Brázdová. Dodala, že ho dívka odstrkávala, a to až do doby, než u bytu zazvonil její přítel, jemuž tajně poslala SMS s prosbou o pomoc.

Hlavní nádraží ČD v Plzni
Vlakem z Plzně na Šumavu? Přesně 4 hodiny 14 minut

Tomáš H. u jednoho z líčení u Krajského soudu v Plzni. Rozsudek si vyslechnout nepřišel.Tomáš H. u jednoho z líčení u Krajského soudu v Plzni. Rozsudek si vyslechnout nepřišel.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Obdobně Tomáš H. sexuálně útočil i na další školačku, které ještě nebylo ani 15 let. „V úmyslu sexuálně se uspokojit chytil nezletilou za boky, posadil si ji na klín a přestože mu opakovaně říkala, aby toho nechal, proti její vůli a přes její nesouhlas ji osahával a jednání zanechal až ve chvíli, kdy mu dala facku a odešla,“ řekla žalobkyně. Doplnila, že to není vše, obžalovaný také zasílal dívkám snímky svého přirození s nevhodnými sexuálními komentáři. Jedné přitom bylo pouhých 13 let. „Ač znal její věk, předčasně ji seznamoval se sexuálními praktikami, když jí zaslal přesně nezjištěný počet fotografií svého obnaženého penisu a popisoval, jakým způsobem by ji orálně uspokojoval a vykonal na ní soulož,“ řekla Brázdová.

Je mi to líto

„Co se týče těch fotografií, tak to bylo oboustranné, i ony mi posílaly vyzývavé fotky. Jsem si ale vědom, že jsem jim snímky neměl posílat. Je mi to líto,“ řekl soudu Tomáš H., který vše ostatní bagatelizoval. Řekl také, že by žádné z dívek neublížil.

Za znásilnění a další trestné činy mu hrozilo pět až dvanáct let vězení. Státní zástupkyně navrhla trest při spodní hranici sazby, i to se ale zdálo senátu v čele se soudcem Tomášem Mahrem moc. Obžalovanému uložil tříletý trest, podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let, přičemž po celou dobu bude pod dohledem probačního úředníka. Musí se také podrobit sexuologickému ochrannému léčení ambulantní formou. Jedné z dívek, pro niž zmocněnec požadoval odškodné ve výši milion korun, přiřkl soud částku 35 tisíc Kč. „Trest v rozpětí 5 až 12 let by byl příliš přísný,“ uvedl soudce Mahr, podle něhož obžalovanému polehčuje mimo jiné to, že skutky nebyly tak závažné, že se dobrovolně začal léčit nebo že byla snížena jeho příčetnost. Verdikt není pravomocný.