V pátek 10. března se obžalovaný Eisenhammer (32) ze svého jednání začal zpovídat před Okresním soudem Plzeň-město. Vlastně nezačal. K jednání nejprve nedorazil a soudní řízení začalo v jeho nepřítomnosti. Do soudní síně se dostavil v doprovodu justiční stráže až v průběhu jednání. Na otázky soudce nereagoval a odmítl vypovídat. Po svém opakovaném nevhodném chování a pokřikování, že nemůže kouřit ani si číst, byl na pokyn soudce ze soudní síně zase vyveden. Ve své dřívější výpovědi jen uvedl: “Z kriminálu jsem vyšel před rokem, drogy neberu, alkohol piju jen málo. Dále nebudu vypovídat.”

Obžaloba mu klade za vinu, že 11. května loňského roku v nočních hodinách v plzeňské ulici Růženy Svobodové úmyslně poškodil zpětné zrcátko Opelu Vectra a způsobil škodu 13 774 korun a u vozu Honda Civic ulomil zpětné zrcátko se škodou 10 494 korun. Dále že na náměstí Republiky v Plzni kopem poničil zrcátko a přední pravé dveře na vozidle Audi A8, čímž způsobil škodu 51 752 korun. Poté na zastávce MHD za pokřikování vulgarit fyzicky zaútočil na náhodného kolemjdoucího. Pěstí jej udeřil do obličeje a způsobil mu krvácivé zranění nosu.

Jednání tedy pokračovalo v jeho nepřítomnosti výslechem poškozených. “Slyšel jsem v noci rány a zahlédl na ulici postavu, jak ničí mé auto. Vyběhl jsem za ním jen v pyžamu a honil jsem ho dvě hodiny po Lochotíně,” uvedl jeden z poškozených. “Nakonec se nám jej ještě s jedním mladým mužem a přivolanou policejní hlídkou povedlo najít a zadržet,” dodává.

Michal J. u domažlického soudu.
Z lásky k dětem vyhrožoval smrtí a zapálil. Za mřížemi stráví více než rok

Tomáš Eisenhammer je nezaměstnaný a žije mezi bezdomovci. Byl již 12x soudně trestán pro majetkovou trestnou činnost, zejména pro krádeže a poškozování cizí věci. Naposled byl propuštěn z výkonu trestu v srpnu 2021, když si odpykal roční trest.

Líčení bylo odročeno na 9. května 2023, kdy budou předvoláni další svědci. Obžalovanému hrozí až tříletý nepodmíněný trest.