Čtyřiadvacetiletý Jan Červenka, o rok mladší Roman Hummel a dvaatřicetiletý Jacek Adam Sontowski z Polska si v úterý vyslechli obžalobu z loupeže.

Jmenovaní stojí podle spisu za vyloupenými hernami ve Zbůchu, Nýřanech a Staňkově.

Do Zbůchu přijela maskovaná trojice loňského 27. srpna ve tři hodiny ráno. Hummel hlídal dveře, Sontowski barmana a Červenka šel krást. Muži si odsud odnesli více než 50 tisíc korun.

Třináctého září se jmenovaní vydali na lup znovu. S kuklami na hlavách vstoupili ve 22.40 do baru v Nýřanech a chtěli peníze. Sontowski, který měl u sebe revolver, měl na barmanku řvát, aby mu dala peníze, nebo jí prostřelí hlavu. Z kasy pak muži sebrali 36 tisíc korun, servírce ukradli notebook a telefon a ještě si odnesli pivo a cigarety.

Poslední přepadení se odehrálo loňského 24. září v baru v ulici 28. října ve Staňkově, odkud si výtečníci odnesli přes padesát tisíc korun. Vietnamského majitele a provozovatele herny, který bránil svůj majetek, muži vytáhli ven a srazili jej k zemi.

Jako první v úterý vypovídal Polák Sontowski. Řekl, že všeho lituje a přiznal, že takto řešil svou špatnou finanční situaci, uvedl též, že chtěl matce přispět na léčbu rakoviny.

Hlavní líčení pokračuje v dalších dnech.