Vše se odehrálo vloni v září. Tehdy se s nezaměstnaným Slovákem Györgyfim rozešla asi po dvouměsíční známosti Lucie L., která s ním žila na ubytovně v Dnešicích na jihu Plzeňska. Sbalila si věci a zavolala taxi, které ji mělo odvézt k matce. Čekat na něj šla k nedalekému obchodu. Zhrzený přítel, který měl v sobě kombinaci pervitinu a marihuany, tam ale přijel autem a udělal jí scénu. „Snažil jsem se jí domlouvat. Hádali jsme se, já jí rozházel věci a přitom jsem ji asi škrábl na krku. Ona na mě plivla a řekla „zmizni cigáne“, tak jsem odjel,“ řekl soudu Györgyfi s tím, že když viděl přijíždět vůz taxi, otočil svůj sportovní vůz a rozjel se směrem k místu, kde taxikář Karel K. pomáhal Lucii L. s nakládáním jejích věcí do svého auta. Podle obžaloby je chtěl oba srazit autem.

Arriva. Ilustrační foto.
Řidičů je málo, desítky autobusů v kraji nevyjely

„Sbíral jsem Lucii její rozházené věci, když jsem najednou uslyšel řev auta a ránu, zřejmě jak narazil do obrubníku. Otočil jsem se a kapota přímo přede mnou. Naštěstí jsem stihl nadskočit. Kdyby ne, tak bych tady nebyl. Vezl mě několik metrů na kapotě, pak zastavil,“ popsal Karel K., jenž díky své duchapřítomnosti vyvázl jen s drobnými zraněními.

Byl prý zamilovaný a chtěl dívce domluvit

Lucie L. sice při výsleších policistům tvrdila, že také musela uskočit, aby ji auto nesrazilo, ale u soudu otočila a uvedla, že sice uskočila, ale jen z leknutí, že auto bylo daleko. Jinak vypovídala i v dalších věcech. Předsedkyně soudního senátu Helena Przybylová ji během její výpovědi dokonce musela upozornit, že pokud nebude mluvit pravdu, bude trestně stíhána.

Patrik Györgyfi u Krajského soudu v Plzni.Patrik Györgyfi u Krajského soudu v Plzni.Zdroj: Deník/Milan Kilián

Sám obžalovaný přiznal jen to, že měl u sebe bezmála 5 g pervitinu. Našli ho u něj policisté, kteří ho objevili v lese, kam po činu ujel. Soudu tvrdil, že nikoho autem srazit nechtěl. Na místo prý jel, protože byl zamilovaný a chtěl dívce ještě zkusit domluvit. „Chtěl jsem zastavit za taxi. Byl jsem ale sjetý a nezvládl to,“ tvrdil soudu.

Senát po zvážení důkazů Györgyfimu uložil trest odnětí svobody v trvání jednoho roku, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání 3 let. Uložen byl i trest propadnutí věci – motorového vozidla. Následovalo odvolání, ale mírný trest se nezměnil. „Odvolání státní zástupkyně i obžalovaného byla jako nedůvodná zamítnuta,“ informovala Kateřina Kolářová z Vrchního soudu v Praze.