Policie ČR okolo páté hodiny ranní zastavila v Losiné osmadvacetiletého muže řídícího vůz Škoda Octavia. „Policisté u něj provedli kontrolu na požití omamných a psychotropních látek. Ty byly u něj také nalezeny. Následně začal muž policistům ujíždět,“ uvedla mluvčí Policie ČR Iveta Kořínková.

Z Losiné vyrazil řidič do přilehlých Štěnovic, kde na něj na křižovatce Plzeňské, Čižické a Losinské ulice čekal policejní zátaras. Policisté svým vozem zablokovali křižovatku, aby nemohl projet.

Hlídka byla nakonec donucena autem uhnout, protože se zdálo, že muž nezastaví a dojde ke srážce. Řidič vskutku zastavit nehodlal a neváhal se policistům vyhnout i jízdou po chodníku.

Pronásledování skončilo kousek od křižovatky v Žulové ulici. Řidič do ní zajel a chtěl pokračovat v ujíždění, ulice však byla slepá, a tak mu nezbývalo nic jiného než zastavit.

Tam byl před šestou hodinou ranní hlídkou zadržen. „Strážníci následně muže umístili do policejní cely,“ sdělila Kořínková. Policie podle ní vyhodnocuje kamerové záznamy a vyslýchá svědky události.

Jaké omamné látky řidič užil, odmítla policie sdělit.