Pachatelé byli dopadeni jen několik hodin poté, co policie zveřejnila výzvu o pomoc. Podle serveru www.krimi-plzen.cz dvojici nebezpečných mužů přímo v centru Plzně viděl náhodný kolemjdoucí. Ten následně zavolal polici, která dvojici zadržela.

Podle dosavadních informací dal státní zástupce u obou důvodně podezřelých mužů podnět k vzetí do vazby. V případě odsouzení jim hrozí až deset let za mřížemi.

K incidentu, po němž napadený mladík skončil v nemocnici, došlo kolem osmé hodiny večer v blízkosti laviček nedaleko Andělíčka. K muži, který zde čekal na svou přítelkyni, přistoupila dvojice slovensky hovořících mužů a bezdůvodně jej začala napadat.

"Pachatelé na muže zaútočili pěstmi a kopy nohou, kdy údery vedli především do oblasti hlavy. V bití pokračovali i poté, co poškozený v důsledku útoku upadl na zem," popsala incident policejní mluvčí Hana Štefflová. Během útoku se agresoři pokusili mladíkovi ukrást pozlacené hodiny, to se jim však nepovedlo. Než se jim podařilo z místa činu zmizet, stihli však poškozeného obrat o mobilní telefon a zlatý řetízek.

"Napadený muž byl s řadou oděrek a podlitin a vykloubeným ramenním kloubem převezen do plzeňské nemocnice," sdělila Štefflová.