Recidivista z Plzně se dobýval do domu příbuzného, jehož napadl. I po příjezdu policistů na místo se choval agresivně a následně zaútočil i na ně. „Ti, po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě,“ popsala dění policejní mluvčí Pavla Burešová. Dodala, že zajištěný nejevil žádné známky zranění, ale po chvíli zkolaboval, a proto mu policisté poskytli okamžitě první pomoc. „Po příjezdu na místo jsme resuscitaci převzali od policistů, ale bohužel přes veškerou snahu našich záchranářů se muže nepodařilo oživit,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Andrea Divišová.

Jedna z místních obyvatelek po události Deníku řekla, že mrtvý mladík byl problémový narkoman, který u svého dědečka nějaký čas pobýval. „Byly s ním potíže, scházel se ve sklepě s dalšími pochybnými lidmi. Kluk bral několik let drogy a navíc se s ním ještě rozešla přítelkyně. Jeho rodina nevěděla, co s ním," uzavřela žena.

Kolumbijský fotbalista Mosquera nařkl asistenta Slavie z rasismu
Kolumbijský fotbalista Mosquera nařkl asistenta Slavie z rasismu

Hned po úmrtí mladíka se objevilo podezření, že byl pod vlivem drog, což se potvrdilo. „Krajští policisté obdrželi předběžný výsledek soudní pitvy 27letého muže. Z této zprávy vyplývá, že není příčinná souvislost mezi smrtí a použitím donucovacích prostředků ze strany policistů, kteří dotyčného omezili na osobní svobodě. Z předběžných výsledků soudní pitvy vyplývá, že smrt nastala v důsledku předávkování návykovými látkami,“ informovala policejní mluvčí Ivana Jelínková. Veškerými okolnostmi případu se i nadále zabývají kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.