„Případ byl odložen, neboť pachatelé nebyli provedeným šetřením zjištěni,“ řekla Deníku policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

K fyzickému napadení došlo koncem června v Novém Brunstu u Gerlovy Hutě. Před kamionem naloženým kůrovcovým dřevem jelo tehdy osobní lesnické auto, které světelně signalizovalo možné nebezpečí či větší náklad. „Dvojice cyklistů nechala osobní vůz projet a slovně nevybíravě atakovala řidiče kamionu, jehož vyzývala k vystoupení z vozu. Když se tak stalo, jeden z útočníků řidiče udeřil. Následně se strhla potyčka, do které se přidal i druhý cyklista. Oba poté z místa ujeli. Řidiči poranili obličej, záda, způsobili mu podlitiny,“ popsala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Případu se věnovali železnorudští policisté, kteří ho šetřili pro podezření ze spáchání přestupku. Pachatelé však unikli.

Přestože se agresory vypátrat nepodařilo, Lesy ČR nejsou zklamané. „To, že byl případ medializován, pomohlo, neboť se situace zlepšila, od té doby jsme se nesetkali s obdobným chováním, ani žádným méně závažným. My tam máme uzavírku, kterou lidé porušují, ale dají se usměrnit,“ uvedla Jouklová a dodala, že všichni návštěvníci lesa si musí uvědomit, že cesty nepatří jen turistům, bikerům a houbařům, ale musí je využívat mimo jiné i pracovníci v lesnictví, kteří po nich dopravují dřevo.

Ilustrační foto
Strážníci dostali echo z hospody, díky němu chytili řidiče s 3,7 promile

Teď aktuálně se kůrovcové dřevo zpracováná v lesích u Černého a Čertova jezera. V místě mají Lesy ČR šest harvestorů a vyvážecích souprav, šest lesnických traktorů a na Rozvodské cestě lesní lanovku, kterou trvale využívají. Turisty i pěší pracovníci žádají, aby byli opatrní.