Obrovské trauma si zřejmě po zbytek svého života ponese sedmnáctiletá dívka z Plzně z loňského 29. října. Obžalovaný Antonín Zigmund ji ten den znásilnil přímo před očima jejích rodičů. Šokující případ začal v pondělí řešit Krajský soud v Plzni. Obžalovanému, který se zodpovídá z pokusu vraždy, ze znásilnění a porušování domovní svobody, hrozí výjimečný trest až pětadvacet let za mřížemi.

Zigmund podle obžaloby onoho dne kolem půl jedenácté večer opakovaně zvonil na byt, kde dívka bydlí s rodiči. Poté, co mu otec dívky dveře otevřel, devětadvacetiletý mladík vnikl do bytu a otce i přes jeho odpor rukama dostrkal do obýváku, kde mu uštědřil několik ran do obličeje. „Když otec spadl na zem a schoulil se, kopal jej obžalovaný do zad a nohou. Muži vyhrožoval zabitím, stejně jako jeho manželce, která chtěla volat policii. Po otci poté hodil konferenční stolek. Dceři, které dal facku a z předsíně ji odtáhl za vlasy do obýváku, nařídil, aby si svlékla spodní kalhotky, a přitom jí vyhrožoval zabitím otce,“ uvedla před soudem státní zástupkyně Václava Brýdová.

Vyděšený otec chtěl svou dceru ochránit a zabránit obžalovanému, aby jeho dceru znásilnil. Zigmund jej však podle spisu třikrát bodl kuchyňským nožem s dvaceticentimetrovou čepelí do míst, kde se nachází životně důležité orgány.

Zvrhlé praktiky

To, co ale následovalo potom, nemusí strávit ani silný žaludek. Útočník podle obžaloby pobodanému otci nařídil, aby si v obývacím pokoji sedl, a před očima obou rodičů ohnul jejich dceru přes opěradlo křesla a pustil se do zvrhlých sexuálních praktik. U hlavy jí přitom stále přidržoval nůž.

Nešťastný otec se násilníkovi několikrát snažil ve zneužívání své dcery zabránit a dokonce se pokoušel z okna přivolat pomoc. Marně. Agresor mu pokaždé hrozil zabitím a ve zneužívání dívky pokračoval. Přikázal jí, aby si sedla do křesla, lehl si na ni a držel ji za vlasy. Ve chvíli, kdy se pokusil o pohlavní styk, vyběhl otec dívky na chodbu. „Když volal o pomoc, obžalovaný jej dostihl se slovy, že ho podřízne, a chtěl jej znovu bodnout,“ pokračovala Brýdová. Muži se však podařilo zachytit nůž do podpaží a takto jej měl Zigmund odtáhnout zpět ke dveřím bytu, kde muže ještě několikrát kopl. V dalších útocích zabránili sousedé, kteří se objevili na chodbě. Mladík se jich lekl a z místa utekl.

Nic si nepamatuje

Zigmund odmítl v pondělí před soudem vypovídat a odkázal na svůj výslech na policii. Tam k obvinění řekl, že si nic nepamatuje, protože byl namol opilý. Ten den podle svých slov začal pít už ráno. Vypil prý několik piv, fernetů a vodek.

Dívka, kterou prý Zigmund odmalička zná, dnes před soudem vypovídala. Ovšem v nepřítomnosti obžalovaného i veřejnosti. Podle znalce utrpěla posttraumatickou stresovou poruchu, jejíž vývoj je do budoucna velmi nejistý. „Prožité trauma se vymykalo svou intenzitou a obsahem běžným lidským zážitkům,“ zdůraznila státní zástupkyně před soudem.

Otec dívky utrpěl bodná poranění na různých částech hrudníku a na bedrech, bodnou ránu v boku sahající až do tukového pouzdra ledviny. Čepel nože mu dokonce oddělila část jedenáctého žebra.