Říká se, že zejména těhotné ženy mají divné chutě: okurky se šlehačkou, sklenice majonézy, sýr s cereáliemi, chleba s medem a worcesterem nebo pepř na jablku. I když jsou tyto chutě přinejmenším podivné, v nouzi by si na nich každý z nás nejspíš pochutnal.

Pak jsou tu ale věci, které by nikdy a za žádných okolností neměly skončit v lidských ústech, ovšem i přesto je někteří lidé jedí pravidelně.

Žárovky

Zní to až neskutečně, ale dle The Atlantic doopravdy existuje člověk, který dle svého odhadu snědl za život již více než 5 000 žárovek. Jmenuje se Todd Robbins a zejména v 80. letech proslul svými kouzelnickými vystoupeními, v jejichž rámci pojídal i skutečné žárovky. Do každé se vždy zakousl s chutí jako do jablka a svou podivnou zálibu provádí dodnes. Důvod? Chtěl to zkrátka vyzkoušet. A prý ho to nestálo víc než pár prasklých zubů.

Zdroj: Youtube

Živé včely

Pojídání hmyzu patří především v Jižní Americe, na Blízkém východě a v Austrálii k běžné součásti jídelníčku. Smažení pavouci, brouci či červi? To je proti tomu, co jí mladý Číňan, jen slabý odvar, uvádí Daily Mail.

Smažené kuřecí pařáty.
Nejbizarnější pochoutky světa? Oční bulvy, kachní embryo nebo sýr plný červů

S naprostým klidem sahá do včelího roje a nasává včely dovnitř svých úst. Navíc tvrdí, že ho včely nepíchají.

Popel zemřelého člověka

Když milovaný člověk odejde na věčnost, většinou se mu přichystá pohřeb a následuje uložení ostatků nebožtíka do hrobu, případně rozsypání popela na symbolickém místě. Jak informoval Jezebel, 26letá vdova Casie se však v roce 2011 s těžkou ztrátou manžela vyrovnala po svém. Popel po svém zesnulém manželovi nosila všude s sebou, a dokonce pro něj chystala i večeře.

Zdroj: Youtube

Jednoho dne však při přípravě jídla ulpěla trocha popele na jejím prstě a ona se cítila velice špatně, že by ho měla jen tak otřít. Proto se rozhodla jej olíznout a od té doby nebyla schopna s pojídáním popela zesnulého manžela přestat.

Vlasy

Pojídání vlasů má dokonce svůj vlastní název, jelikož se jedná o neobvyklou psychiatrickou poruchu, která může vést až k úmrtí. Porucha zvaná Trichofágie je charakteristická tím, že si osoba (nejčastěji dívka či žena) vytrhává své vlasy, které následně konzumuje.

„Vlasy, které se usadí v žaludku, vytvoří smotek tvrdý jako kámen a je nutné ho odstranit chirurgicky, přičemž pacient by měl zahájit psychiatrickou léčbu, aby se závislosti na pojídání vlasů zbavil,“ vysvětlila pro Live Science Cathy Burnweit, vedoucí dětské chirurgie na Nicklaus Children´s Hospital v Miami.

Špinavé plenky

22letá Keyshia z Queensku v New Yorku má rovněž velice podivnou zálibu. Je závislá na čichání a žvýkání močí nasáklých jednorázových dětských plenek. Jak sama říká, čím naplněnější plenka, tím lepší.

Andrea trpí nadměrnou ztrátou kvůli stresu
Dříve měla hřívu jako lev. Dnes žena kvůli alopecii ztrácí vlasy po pramenech

„Miluji to. Prostě to chutná úžasně. Jednu mám v kuchyni, jednu v šuplíku, jednu v ložnici, něco si schovávám v kabelce, něco v kapse,“ sdělila pro Daily Mail. Zvláštností je, že se její posedlost neobjevila ve chvíli, kdy porodila a následně přebalovala své vlastní dítě. Vše začalo ještě před tím, než vůbec otěhotněla. Špinavé plenky dostávala od přátel.

Kameny

Nějaký ten kámen snědl v životě už téměř každý z nás. Na pískovišti jsme určitě ochutnali spoustu písku a někdy mezi zuby zkousneme i malý kamínek, který jsme našli v rýži nebo čočce. Nic z toho jsme ale neudělali úplně záměrně a s chutí. Teresa Widener však jí kameny už přes třicet let, protože se jí zkrátka líbí, že mají „zemitou“ chuť.

Kameny, které jí, často ani nemyje, někdy jen otře špínu. A jindy zase vezme kladivo a rozbije kámen na jednotlivá sousta, jak informoval například web Huffington Post.