Jeden z největších historických festivalů svého druhu v Evropě a rozsahem největší v České republice se uskuteční od pátku 26. srpna do neděle 28. srpna.

„Jedním z největších zážitků, který pro naše návštěvníky připravujeme, je možnost si při inscenovaném útoku na diváky na vlastní kůži okusit, jaké to je, stát na bitevním poli, když se na vás řítí 65 koní těžké kavalérie následované několika sty šermíři,“ řekl Milan Michael Štrunc, předseda pořádajícího Spolku scénického šermu Militaris Templi.

Brány celého areálu se pro diváky otevřou v pátek v 15 hodin. V areálu si návštěvníci projdou a zblízka prohlédnou dobové vojenské ležení včetně ukázek řemesel, ubytování rytířů, vybavení vojenského i civilního charakteru, táborovou kapli a navštíví pravou arabskou potulnou čajovnu. Před opevněním tábora si budou moci zakoupit výrobky na dobovém tržišti, projít se po bitevním poli a zblízka si prohlédnout brány Akkonu.

V hlavní části areálu si pak užijí večerní koncerty, šermířská vystoupení, v nabídce bude bohatý sortiment občerstvení.

Vodní hamr v Dobřívě na Rokycansku hostil Den tradičních kovářských technologií. Návštěvníci mohli sledovat kováře při výrobě kovaných dveřních prvků – pantů, zástrčí a pojezdů. Ty pak osazovali do dřevěné konstrukce, kterou připravil tesař před hamrem.
Vodní hamr v Dobřívě hostil kovářské sympozium. Podívejte se na mistry při práci

Velkolepá bitva je na programu v sobotu od 15 hodin a následně se bude v příběhu pokračovat od 21.30 hodin. Celým příběhem návštěvníky provede velmistr templářského řádu Vilém z Beaujeu, jemuž svůj nezaměnitelný hlas propůjčí plzeňský herec Přemysl Kubišta. Návštěvníky jistě potěší mystická páteční fireshow v podání skupiny Hellfire a koncert Daniela Hůlky. V sobotu se mohou kromě bitev těšit na koncert skupiny Cocotte Minute a v neděli zhlédnou velký plně kontaktní šermířský turnaj o Zlatou drátěnku. Celou akci uzavře svojí skvělou hudbou česká bigbítová legenda Brutus.

Připravený je i doprovodný program. Ten nabídne například ukázky plně kontaktního boje šermířů, ne nepodobnému známému bojovému sportu MMA. Mezi příznivci kontaktního šermu je tento sport znám pod zkratkou HMB - Medieval Historical Battle.

Kompletní program je webu ZDE