V Klatovech na stadionu se sešlo 650 cvičenců ze čtyř žup – Šumavské, Rokycanovy, Plzeňské a Karlovarské. Jejich zhruba dvouhodinové pásmo sledoval téměř plný stadion, mnozí přišli zavzpomínat na své sokolské časy, kdy rovněž cvičili.

K vidění byly skladby v podání nejmenších ratolestí až po seniory a všichni si vysloužili velký potlesk a především obdiv, že dokážou secvičit taková vystoupení. „Je to krása. Je za tím určitě mnoho práce. Je skvělé, že stále jsou lidé, kteří tuto tradici udržují a obětují jí svůj čas, protože tohle není nacvičení za hodinu. Zaslouží si všichni velký obdiv,“ řekla jedna z divaček Marie Soukupová, která byla jednou z těch, která byla tentokrát na druhé straně a nestála na trávníků jako tomu bylo dříve. „Cvičila jsem nejprve sama, pak se svými dětmi a chvíli i s vnoučaty, ale zdraví už mi pak nesloužilo, tak se ráda přijdu podívat,“ dodala.

Zdroj: Daniela Loudová

Premiéru s vystoupením měli cvičenci již za sebou. „V Klatovech jde o druhý župní slet po Spáleném Poříčí a v sobotu 15. června nás čeká krajský slet v Plzni. Všesokolský slet se koná od 30. června do 5. července na stadionu Eden v Praze. Vrcholné večerní vystoupení se uskuteční 4. července a odpolední 5. července. Za naši župu Šumavskou se zúčastní 220 cvičenců od těch nejmladších dětí, žactva až po dospělé, ze sokolských tělocvičných jednot Loučim, Janovice nad Úhlavou, Švihov, Sušice, Domažlice, Přeštice a samozřejmě Klatovy. Všechny srdečně zveme,“ uvedla náčelnice župy Šumavské Naďa Květoňová.