„Dle očekávání se velká část území Česka probudila do bílého rána. Nasněžilo hlavně ve středních a vyšších polohách. Na hřebenech hor napadlo až 20 cm nového sněhu," uvedl ráno na svém Facebooku Český hydrometeorologický ústav. Na západě Čech přibylo podle jeho dat nejvíce sněhu na Blatném vrchu a Plechém na Šumavě. Na Blatném vrchu hlásí meteorologové sněhovou pokrývku hlubokou 33 centimetrů (v pátek 11), na Plachém 26 centimetrů (v pátek 3 cm). V noci na sobotu sněžilo i v nižších polohách, například v Plzni, tam už ale po sněhu není téměř památky. 

Na sobotu hládí předpověď místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, zejména na horách. Nejvyšší teploty -1 až +2 °C, na horách -4 až -1 °C. Zpočátku mírný severozápadní až západní vítr 4 až 7 m/s, na horách místy s nárazy kolem 15 m/s (tj. kolem 55 km/h), bude během dne slábnout.

Ilustrační foto.
Šlechtična přiveze Mikuláše, čerta a anděla, vyjede z Mariánských Lázní

Na neděli pak meteorologové předpovídají proměnlivou oblačnost, místy sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, na horách četnější. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, nejvyšší denní -4 až 0 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout. Zejména v nočních a ranních hodinách se bude vytvářet náledí.