V roce 2008 koupil zámek Jan Jelínek, bývalý šermíř, mistr kovář a mečíř, který již více než 30 let udržuje starou českou tradici výroby chladných zbraní. Zámek postupně se svými syny rekonstruuje a v současné době je v něm otevřeno muzeum historického šermu s interaktivní zbrojnicí. „Zahajujeme první zámeckou sezonu s muzeem.

Rozdělené je na dvě části. Jedna se věnuje historickému a scénickému šermu, takže návštěvníci uvidí, jak tento fenomén v Čechách vznikl. Uvidí nejznámější skupiny, i to, v jakých filmech hrály. Nechybí ani artefakty z jejich působení. Druhá část provází návštěvníka vývojem chladných zbraní, hlavně mečů, ale i seker, kladiv, halaparten, a to od raného středověku až po novověk,“ představil muzeum jeden ze synů majitele Adam Jelínek, který byl ve slavnostní den potěšen z velké návštěvnosti.

Hotel. Ilustrační foto
Hotely musely zdražovat, ale lidé se do nich začínají vracet. Lákají na novinky

Radost z otevření zámku má i starosta Mokrosuk Zdeněk Němec. „Jsme rádi, že se konečně začalo se zámkem něco dít. Jde o velký objekt, který byl zchátralý a my v obci vidíme, že tady Jelínkovi udělali již hodně práce. Doufáme tak, že si sem lidé cestu najdou a rozjede se zde opět kulturní život,“ řekl mokrosucký starosta.

Zámek bude během letošní sezony otevřen o víkendech od 10 do 16 hodin s prohlídkami každou hodinu. Během návštěvy je možné si rovněž zakoupit turistickou známku, která byla slavnostně pokřtěna, a další turistické zajímavosti a suvenýry.