Z obžaloby vyplývá, že po hádce svou oběť udeřil pěstí, když upadla na zem, začal ji kopat do hlavy a později na ni dupal, přestože ležela bezvládně na zemi. V dalším počínání mu zabránil pracovník ostrahy, který ho násilím odtáhl. Bezdomovec při útoku utrpěl mnohočetné zlomeniny obličeje, rozlámání lebky, pohmožděniny mozku a řadu dalších těžkých zranění, kterým v nemocnici podlehl. Vietnamce krátce po útoku zadrželi policisté, v dechu mu naměřili více než dvě promile alkoholu. V České republice pobývá od roku 2007, nemá žádné zaměstnání a toulá se.

V minulosti měl problémy s drogami a byl už trestaný. V přípravném řízení vypověděl, že se svou obětí měl konflikty už dříve. Zmíněný případ nepovažuje za mimořádný. „Zakopl o schod a upadl na zem. Není pravda, že jsem mu dupal na hlavu, pouze jsem do něj jednou či dvakrát kopl. Jsem nevinný,“ uvedl tehdy.

Včera u soudu odmítl vypovídat. Předseda senátu Jan Špeta ho upozornil, že jeho jednání může být posouzeno podle přísnější právní kvalifikace s ohledem na zvlášť surový způsob provedeného útoku. Za vraždu by tak mohl dostat i výjimečný trest.