Svoji nejdelší sjezdovku prakticky v celé její délce otevře už o tomto víkendu lyžařský areál Ski&Bike Špičák. Postupně k dosud otevřeným sjezdovkám přibudou i další tratě, včetně dětského areálu pod hotelem Sirotek (pravděpodobně na začátku příštího týdne).

Zdroj: Ski & Bike Špičák

„Za posledních pár dnů nám připadlo 10 až 15 cm sněhu, mrazy nám dovolují zasněžovat i ve spodních partiích střediska a předpověď hlásí dalších 40 centimetrů přírodního prašanu. To nám umožní připravit a postupně otvírat další úseky. Mimo jedničku Turistickou a areál pod Sirotkem ještě brzy dokončíme celou trojku Slalomovou,“ uvedl k aktuálním podmínkám ředitel areálu Vladimír Kasík.

S návštěvností předchozích dnů mezi Vánoci a Novým rokem jsou na Špičáku spokojeni, a to i vzhledem k podmínkám, které moc nepřály. „V průměru u nás lyžovalo 1200 – 1300 lidí denně, “ dodal Kasík.

Na Železnorudsku si zajezdíte také v areálu Nad Nádražím, Samoty, Weissova louka, Belveder a Alpalouka.

V provozu je také areál v Kašperských Horách. V Nýrsku zatím ne. „Spustili jsme zasněžování, ale uvidíme, jak vydrží počasí,“ řekl provozovatel areálu.

Na své si přijdou i vyznavači bílé stopy. Ty jsou upraveny na Modravsku v úsecích Modrava – Březník, Na Ztraceném – Ptačí nádrž – Černá hora – Pramen Vltavy a spojnice Modravský most – Černohorská nádrž. Zajezdíte si i na Železnorudsku, kde jsou upraveny trasy ze Železné Rudy na Popelní domky/Ašerlák, poté Gerlova Huť – Nová Hůrka, Hofmanky – Nový Brunst, Hůrecká silnice – Nad Pošťákem, Hofmanky – Můstek, Špičácké sedlo – Nad silnicí rozcestí a také je k dispozici lesní běžecký areál Belvedér.

Jiná situace je na Přimdě. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu bylo ve čtvrtek dopoledne v okolí meteorologické stanice v Přimdě pět stupňů pod nulou a chvílemi slabě sněžilo. Během středy a noci na čtvrtek napadl pouze jeden centimetr nového sněhu, a tak celková sněhová pokrývka činila tři centimetry. V provozu prozatím není ani lyžařský areál na vrchu Přimda, provozovatelé čekají, až napadne dostatečné množství sněhu.