Metr prašanu leží na všech sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák. „Podmínky na lyžování jsou v těchto dnech skvělé. Tratě vydrží až do ukončení provozu v 16 hodin téměř neporušené a v pracovních dnech týdne se lyžuje zcela bez front. O víkendu se pak čeká pouze na lanovku v řádu několik minut,“ řekl ředitel areálu Vladimír Kasík.

Od pátku bude poprvé v letošní zimní sezoně otevřen snowpark na sjezdovce Lubák. Nepůjde o nijak těžké ani příliš náročné úseky pro ryzí specialisty, ale možnost zpestřit si lyžování jízdou po různých vlnách, railech či hranách. „Letos jsme jej postavili pro začátečníky, takže začíná základní vlnou a jednoduchými boxy, pak následuje rail a zakončen je cornerem,“ popsal jeho skladbu Michal Ritter z Freestyle Area, který snowpark ve spolupráci s rolbaři na Špičáku několik dnů stavěl.

V sobotu se na šumavském Špičáku objeví také Jan Antonín Duchoslav (alias Viki Cabadaj ze Sněženek a machrů), který bude zájemcům radit při výběru správných lyží.

Na Železnorudsku si dále můžete užít zimních sportů i v areálech Nad nádražím, Belveder, Alpalouka, Weissova Louka, Samoty a Debrník. Jezdí se také v lyžařském areálu v Nýrsku, v Kašperských Horách a v Hartmanicích. Od neděle bude v případě příznivých podmínek v provozu také Kocourov u Klatov, kde už několik dní zasněžují a připravují svah.

Pro běžkaře jsou stopy připravené na Železnorudsku, kde jsou upravené trasy z Debrníku na Hofmanky, ze Železné Rudy na Popelní domky/Ašerlák, z Gerlovy Hutě na Novou Hůrku, z Belvedéru na Hojsovu Stráž, ze Špičáckého sedla na Hojsovu Stráž a také v lesním běžeckém areálu Belvedér. Stopy jsou také přichystané na Modravsku, v Srní a okolí, v Horské Kvildě a Hartmanicích.