Některé revíry jsou doslova zapomenuté, jiné hojně navštěvované rybáři. Vždy je ale možné zažít dobrodružství. Prolog k videu namluvil známý herec Martin Stránský. „Matěj Houška, sportovní rybář, zálesák, kluk, který nadevše miluje dobrodružství a pobyt v přírodě. Jeho dobrodružné srdce a pocit lovce ho nezadržitelně ženou dál, aby si jednou splnil svůj největší sen, a ulovil v nádherných mongolských řekách legendárního tajmena.“

Zdroj: Youtube

Velikostí srovnatelný s tajmenem byl ale Matějem ulovený sumec, který školáka pěkně potrápil. Po mnoha dnech a nocích se dočkal a sumec zabral. „To je tah, to je neskutečný,“ zápasí s velkou rybou po tmě jen za svitu čelovky a hovoří o největším souboji jeho života. „První sumec, kterého jsem dokázal zdolat a fakt to nebylo vůbec jednoduchý,“ má radost Matěj.

Veterány vyrazily na cestu kolem Česka, pojedou co nejblíže státních hranic. Na snímku Jaroslav Hofmann s vozem Ford Capri.
Veterány vyrazily na cestu kolem Česka, pojedou co nejblíže státních hranic

„Jeho cesta za ulovením svého prvního sumce trvala více než rok. Na přehradě strávil nespočet dnů a nocí. Pro splnění svého cíle musel nastudovat a zvládnout spoustu nových informací a dovedností,“ líčí tatínek mladého rybáře František Houška s tím, že při souboji se svým prvním sumcem si Matěj doslova sáhl na dno svých sil, ale nakonec ho na velmi obtížné vodě svatý Petr odměnil nádherným a cenným úlovkem.

Matěj rybaří už od svých tří let a posledních několik roků je středem jeho zájmu vyhledávat zapomenuté revíry a ukázat, že i v těchto místech je možné ulovit parádní kousky. To už mnohokrát dokázal a také spolu s rodiči zdokumentoval ve videích na téma: „Zapomenuté revíry.“