Je jí sotva měsíc a už zažila spousty bolesti a trápení. Zvěrolékař jí musel vyoperovat oko. Zákrok velmi nepříjemný a především vzhledem k jejímu věku a váze také velmi riskantní. Nicméně operace se zdařila a kočičce zachránila život. Moody se nyní léčí v tachovském útulku U Šmudliny a doufá, že i když na svého páníčka už nikdy nepohlédne oběma očima, přesto se najde někdo, kdo si ji vezme a dá jí domov, péči a lásku. Tu prozatím poznala až ve chvíli, kdy se jí ujali pracovníci útulku.

Ilustrační foto
O víkendu se bude v Tachově strašit, v Plané pro změnu tančit

„Ozvali se nám telefonicky lidé a hlásili, že v jedné ulici delší dobu pohybuje nebo spíše už jen silou vůle motá malé mourovaté kotě,“ řekla Deníku pracovnice útulku Lenka Dombrovská. Poté, co droboučkou kočičku odchytili, zjistili, že má v očích herpes, oči byly zhnisané, pohled na kotě byl spíše pro silnější povahy. Veterinář vynesl neúprosný verdikt, že pravé oko musí vyjmout, neb by jinak hrozil zánět mozku. Naštěstí pro malinkaté kotě na levé oko postačila léčba antibiotiky. Až bude mít Moody, jak ji pracovníci útulku pojmenovali, ránu zcela zaléčenou, podstoupí kočička kolem devátého týdne svého života očkování a poté bude připravena k adopci. „Budeme moc rádi, pokud se najde někdo, komu nebude vadit, že při mazlení přede a blahem přivírá pouze jedno očičko. I přes utrpení, kterým si zatím prošla, je stále hravá a mazlivá a vymýšlí klasické kočičí lumpárny,“ popisuje malou chlupatou kuličku Lenka Dombrovská. Zájemce, který se rozhodne kočičce dát domov, musí však počítat s tím, že podmínkou adopce je kastrace.

Šest holčiček a šest chlapečků přivítali v obřadní síni na radnici ve Stříbře
Šest holčiček a šest kluků. Ve Stříbře slavnostně přivítali nové občánky

Pracovníci útulku mají s lokalitou, kde bylo kotě nalezeno, už několik špatných zkušeností. Rozhodně se nejednalo o první případ, v letních měsících řešili případy hned sedmi kočičích tvorečků včetně jedné dospělé, značně zbědované kočky. Dvě koťata bohužel nepřežila. „Kočky se tam nekontrolovaně množí a majitelé o ně nikterak nedbají, o jejich potomstvo se nestarají. To se bohužel podepisuje na zdravotním stavu zvířat. Ta trpí a často umírají ve velkých bolestech. Oči mají plné hnisu a červů,“ vypráví smutné zážitky Dombrovská. Ta zároveň apeluje na všechny majitele, aby v případě, že nejsou schopni se o zvíře starat, si ho nejlépe vůbec nebrali. V případě koček volně žijících na zahrádkách či v okolí domu aby alespoň zajistili kastraci.