Klatovský spolek vinařů uspořádal druhý ročník Svatomartinských hodů ve spolupráci se Střední zemědělskou a potravinářskou školou, které ale tentokrát byly pestřejší. „Letošní ročník jsme rozšířili o trhovou část na nádvoří školy. Počasí nám příliš nepřálo, sv. Martin sice přijel na bílém koni, ale sníh se nekonal, požehnal vínům a zahájil jejich prodej. Jinak byla možnost navštívit stánky především místních výrobců s jejich sortimentem,“ popsal trhy za pořadatele Jiří Zavřel.

Zdroj: Daniela Loudová

Odpoledne odstartovaly v sále školy svatomartinské hody, kde nechybělo nic, co k nim patří. „Občerstvení připravili žákyně a žáci školy, kdy součástí bylo tradiční svatomartinské menu s husičkou, rohlíčky a podobně. Kulturní program odstartoval Národopisný soubor z Postřekova, následně hrála kapela Sentiment a svým vystoupením zpestřily večer břišní a orientální tance z Klatov,“ uvedl Zavřel.

Svatý Martin přinesl na Šumavu nový poprašek sněhu.
Svatý Martin přijel na bílém koni. Na Šumavě připadl nový sníh

Návštěvníci měli možnost ochutnat Svatomartinská vína, mladá vína a nescházela ani klasická. Dle účasti bylo patrné, že se akce vydařila a je o ni zájem. Klatovy tak mají kromě lampionového průvodu na Hůrce další Svatomartinskou tradici.