Může za ní devětačtyřicetiletý cizinec, který vlivem vysoké rychlosti narazil do protijedoucího tiráku. Za chybu zaplatil životem. Druhý z šoférů byl ve vážném stavu letecky transportován do nemocnice. Dálnice byla uzavřená.

„Ke střetu došlo v místě, kde byl kvůli opravě sveden provoz do jedné poloviny dálnice," sdělila Deníku tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. „Řidič zahraničního kamiónu, který jel směrem do Německa, nezvládl řízení, soupravu převrátil na bok a narazil do protijedoucího českého kamionu," dodala.

Na místo se vypravili hasiči z Boru, Tachova a Přimdy. Za pomoci hydraulického náčiní z trosek vyprostili jen šestadvacetiletého Čecha, u cizince lékař konstatoval smrt. Dodejme, že tělo bylo zaklíněno mezi kabinami. „Muže jsme letecky dopravili na emergency plzeňské fakultní nemocnice na Lochotíně," upřesnila krajská mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Podle informací, které se nám podařilo zjistit, utrpěl český řidič mnohačetná poranění. Při vyproštění byl ale při vědomí. „Kromě vyproštění osob a asistence záchranné službě, jsme zamezili úniku provozních kapalin a obě vozidla jsme zabezpečili proti požáru," řekl na místě operační důstojník Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Když byly vyprošťovací práce ukončeny, začali dělníci překládat zboží do přistaveného návěsu. Poté za pomoci speciální techniky kamion převrátili na kola. Návěs českého dopravce nebyl nijak poškozen.

Dálnice byla ve směru do Česka zcela uzavřená až do pozdního odpoledne. Provoz byl odkláněn těsně za státní hranicí a přes Rozvadov vedl až na sjezd u Svaté Kateřiny. Těsně po nehodě se ale za místem vytvořila několikakilometrová kolona.