„Meziročně jsme u nás přivítali o 44 procent více turistů a bikerů. Letos jsme přepravili lanovkou 52 tisíc lidí oproti 36 tisícům v roce 2019,“ řekl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Jde o nejlepší letní výsledek za 15 let, kdy se středisko otevřelo i pro letní aktivity.

Nejvíce se na růstu podíleli pěší turisté v obou prázdninových měsících, ale rostly i kategorie bikerů či běžných cyklistů. „Na šestnáctitisícovém skokovém nárůstu se nejvíce podíleli během července a srpna jednodenní návštěvníci, konkrétně pěší turisté,“ upřesnil ředitel Kasík.

Na druhé straně ale pokles zaznamenaly ubytovací kapacity areálu; chyběly hlavně v červnu i v září tradiční skupiny škol v přírodě nebo sportovních oddílů.

Areál nyní ještě veřejnosti nabízí poslední dny, kdy bude v provozu v končící letní sezoně. „Můžeme nadále i přes zpřísněná vládní opatření fungovat. Samozřejmě se u nás dodržují hygienická pravidla, to znamená hlavně nošení roušek na lanovce, dezinfekce rukou a udržování rozestupů,“ sdělil Kasík.

O víkendu 24. a 25. října, ve středu 28. října a v sobotu 31. října pojede lanovka na vrchol Špičáku. Otevřený bude bikepark, rozhledna a výdejové okénko v kiosku pod ní. Personál areálu bude na nejvíce exponovaných místech dbát na dodržování kapacity i rozestupů.

V provozu už nebude servis ani půjčovna kol.