Ovci za sebou táhl v polovině října na laně po Klatovech autobus společnosti Autobusy VKJ. Zvíře patřilo majiteli této společnosti Vratislavu Štáhlichovi, který stádečko chová v těsném sousedství zaparkovaných autobusů. „Náš řidič odjížděl z depa před šestou hodinou ráno. Obcházel autobus, ale ovci neviděl ani neslyšel. Na to, že ji za sebou táhne, ho upozornili další motoristé," řekl Deníku Vratislav Štáhlich mladší, dispečer společnosti a zároveň syn majitele. Dodal, že si myslí, že zvíře bylo za autobus uvázáno už mrtvé. Ladmanová ale ve svém písemném vyjádření uvedla, že zvířeti způsobil smrtelné zranění řidič, jenž táhl ovci po městě, netuše, že je za autobusem přivázaná.

Autobus vyjížděl na linku Klatovy – Nýrsko, o kterou svádí společnost Autobusy VKJ tvrdý boj se společností Ptáček Autobusy. Objevily se proto spekulace, že by čin mohl být součástí tvrdého konkurenčního boje. Majitel konkurenční firmy Josef Ptáček ml. ale jednoznačně odmítl, že by on či jeho lidé měl s přivázáním ovce cokoli společného. A nepřímo se ho už dříve zastala i policie. „Nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o konkurenční boj," uvedla v říjnu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Kdo ale ovci za autobus přivázal, policie nezjistila. A už se to nejspíše nedozvíme. „Policisté prováděli výslech zúčastněných osob a prohlíželi záznamy kamerových systémů. Podle zjištěných skutečností věc odložili, protože nejde o podezření z přečinu," uvedla Ladmanová.
Usnesení policie ale ještě přezkoumá státní zastupitelství.