Poběžovice – Po červnovém odchodu dlouholetého ředitele Základní školy v Poběžovicích Vladimíra Foista ještě stále nebyl jmenován nový ředitel.Školu v tomto školním roce povede dočasně jeden ze zástupců ředitele Petr Lehner, kterého pověřil odstupující ředitel a rada města s tím souhlasila. Město vyhlásí konkurz na nového ředitele až na začátku příštího roku.

„Nový ředitel musí mít dostatek času na to, aby se seznámil s chodem školy. Bylo proto nemožné vypsat konkurz okamžitě po odchodu pana Foista, během prázdnit vybrat uchazeče a pak ho hodit do rozdělané práce," uvedl starosta Poběžovic Hynek Říha s tím, že rada města rozhodla, že výběrové řízení se udělá po Novém roce.

„Nový ředitel by pak nastoupil od 1. června nebo července," pokračuje Říha.

Za poslední dva roky odešlo ze školy asi deset kantorů. Podle bývalého ředitele Foista odházeli proto, že nezvládli náročnou práci při inkluzivním vzdělávání, jehož je poběžovická škola jakýmsi vzorem. Podle Říhy šlo spíše o špatnou komunikaci ředitele s učitelským sborem.

„Špatná personální situace ve škole je vyřešena. Máme tolik kantorů, kolik je jich ve škole třeba. Někteří se rozhodli zůstat a jiní se vrátili," dodal Říha s tím, že škola bude v inkluzi pokračovat, ale veškerá pozornost se nebude upínat jen k dětem se zvláštními vzdělávacími potřebami, ale bude podporovat potřeby a talent i nadanějších dětí.