„Jít na procházku nebo sportovat můžete podle platných krizových opatření pouze v obci, kde žijete. Výlet s dětmi není možný mimo vaši obec, tedy ani v rámci vašeho okresu. Nepodnikejte rodinné výlety do nákupních center, a pamatujte, že i nákupy jsou omezeny jen nezbytně nutným počtem členů domácnosti. Nezapomínejte ani na užívání ochranných pomůcek sloužících k zakrytí nosu a úst, v zastavěném území obce noste alespoň zdravotnickou roušku,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Jako v předchozích dnech budou policisté na území celého Plzeňského kraje provádět kontroly vládních opatření a zaměřovat se na mobilitu osob. „Věřte, že naším cílem není rozdat co nejvíce pokut, ale chránit zájmy nás všech a našich nejbližších. Respektujte tedy vládní opatření, minimalizujte množství kontaktů a omezte vaši mobilitu,“ poznamenala Burešová.

Soud. Ilustrační foto.
Je libo falešný titul, výuční list? Muž z Plzeňska rozjel podvod ve velkém

I přes vládní opatření mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák neočekává, že by byla Šumava zcela prázdná. „Mnozí právě na tři týdny, kdy platí zákaz, najeli do svých apartmánů či bytů na Šumavě a není vyloučeno, že se najdou i jedinci, kteří sem vyjedou i přes zákaz opustit svoji obec,“ řekl Dvořák s tím, že strážci budou stejně jako vždy kontrolovat dodržování zákona o ochraně přírody v oblasti parku.