Františkovy Lázně – O život přišel v úterý ráno při vážné dopravní nehodě řidič osobního automobilu. Tragiská nehodal se stala na hlavní silnici mezi Chebem a Aší nedaleko čerpací stanice Agip. Muž slovenské národnosti podlehl zraněním po střetu s nákladním automobilem když vjížděl na hlavní silnici a patrně nedal přednost.

Silnice byla po nehodě uzavřena v obou směrech na více než tři hodiny. Automobily tak musely místo střetu objíždět přes Františkovy Lázně.

„K dopravní nehodě došlo krátce před sedmou hodinou ranní," uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. „Řidič osobního auta značky Volkswagen nedal přednost, když vjížděl na hlavní silnici. Střetl se s nákladním automobilem, který narazil do boku na straně řidiče. Přitom utrpěl smrtelné zranění. Vyšetřování ukázalo, že řidič náklaďáku před jízdou nepil alkoholické nápoje," dodala mluvčí.

Na místě dopravní nehody zasahovaly dvě jednotky hasičů. Dobrovolní ze Skalné a profesionální hasiči z Chebu. „Nehodu nám nahlásili pár minut před sedmou hodinou," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. „Když jsme přijeli na místo, tak bylo osobní auto pod nákladním. V něm zůstal řidič, kterému už nebylo pomocií. Z vraku jeho tělo po skončení vyšetřování vyprostili s pomocí speciální techniky," dodal mluvčí.

Úsek ve kterém se nehoda stala je podle policistů velice přehledný a nehody zde vznikají hlavně kvůli řidičům, kteří přecení své schopnosti. Letos zde byly už dvě. V loňském roce jich bylo sedm.