Neštěstí se v pondělí stalo v Klatovech. Z okna budovy v Kollárově ulici, kde sídlí okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) a katastrální úřad, se na dvůr zřítil zhruba 35letý muž. „Pacient utrpěl při pádu ze čtvrtého patra závažná zranění, s nimiž byl letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," řekl Deníku krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Policie je na slovo skoupá. „Mohu potvrdit, že jsme vyjížděli k případu pádu muže z okna. Na základě požadavku příbuzných nebudeme k případu poskytovat bližší informace," uvedla pouze Dana Ladmanová z klatovské policie. Zda šlo o sebevraždu či nešťastnou náhodu, odmítla komentovat. Vše podle dostupných informací ale nasvědčuje spíše první variantě.

Nejde o první incident v této budově. Veřejnost má v živé paměti případ z léta 2013, kdy tam invalidní důchodkyně z Klatov s nožem v ruce zaútočila na posudkovou lékařku. Žena později u soudu vysvětlila útok tím, že neunesla fakt, že nedostala parkovací kartu pro invalidy, kterou podle svého názoru nutně potřebuje, jelikož je vážně nemocná. Od soudu odešla s podmínkou.

I teď se proto nabízí otázka, zda za událostí nestojí nespokojenost muže s rozhodnutím OSSZ. Ladmanová to odmítla komentovat. Jana Buraňová, mluvčí české správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), pod kterou OSSZ Klatovy spadá, Deníku řekla, že o jejich klienta nešlo. „Důvody ani příčiny toho neštěstí nejsou zaměstnancům OSSZ Klatovy známy, událost je však zasáhla. Dále se ale k případu OSSZ Klatovy ani ČSSZ vyjadřovat nebude," reagovala na dotazy Buraňová.