Zatím v plenkách je stavba tělocvičny v areálu mirošovské devítiletky. Zastupitelé ale při minulém jednání s výjimkou jednoho člena (zdržel se hlasování) odmítli návrh, aby přípravu a realizaci akce zastavili.

S investicí nesouhlasí třicet obyvatel města, podepsaných pod peticí. Podpořil ji i Miloš Zikmund: „Už při přístavbě školy jsme jako sdružení Mirošov pro život poukazovali na nedostatky v projektu. Stejně tak se nám nyní nezamlouvá tvar jedenáctimetrové ´krabice´ nebo komplikovaný přechod dětí z lavic do tělocvičny.“

Velkoryse řešená rekonstrukce komplexu byla dokončena loni. Její součástí měla být hala za 70 milionů. „Což jsme však v zářezu u objektu nepřipustili. Nejen kvůli finanční náročnosti, ale i s ohledem na obrovské množství vytěžené zeminy. Místo toho bychom smysluplně využili dnes nefunkční pavilon prvního stupně. Jeho půdorys návrh haly kopíruje,“ zdůraznil starosta Vlastimil Sýkora.

Čertovo jezero.
Na Čertově jezeře padaly tvrdé pokuty. O život jde i na rybníce, varují hasiči

Kromě venkovních ploch se jižané mohou pod střechou hýbat jen v sokolovně miniaturních rozměrů. Což znají třeba volejbalisté z celého kraje, kteří tu bojují o regionální body. Nové kryté sportoviště by obsadili dopoledne školáci a po nich by prostor využili florbalisté, basketbalisté, tenisté, fotbalisté, atd.

Na přístavbu devítiletky využili Mirošovští dotaci přes 33 milionů. Do městské kasy dorazily peníze na konci roku. „Použijeme je nejen na tělocvičnu, ale i na chodníky při jižní straně náměstí nebo k opravě úřadu a zbrojnice,“ dodal Sýkora.