Případem už se zabývá i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), jako nejpravděpodobnější se ale jeví, že za mužův kolaps nemohou policisté, nýbrž drogy.

Vzhledem k tomu, že si případ převzala GIBS, odmítl ho zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR v Klatovech Antonín Šmíd jakkoli komentovat. Deník ale z informovaného zdroje zjistil, že policii přivolala mužova matka, která oznámila, že ji syn napadá. Když hlídka dorazila na místo, dal se Klatovan na útěk. Po krátkém pronásledování byl zadržen a policisté mu nasadili pouta, aniž došlo k nějaké potyčce. Zadržený poté zkolaboval.

„K muži, ročník 1980, jsme byli voláni jako k agresivnímu pacientovi. Když jsme přijeli na místo, byl v bezvědomí. Byla zahájena okamžitá resuscitace a muž byl převezen v kritickém stavu do nemocnice," uvedl krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha. Přes veškerou snahu lékařů Klatovan po pár hodinách zemřel.

Mrtvý byl podle dostupných údajů uživatelem drog, na jeho těle se měl dokonce najít čerstvý vpich. Zda ale byly skutečně drogy příčinou jeho smrti, ukáže až pitva a další šetření.

„Případ si na místě události převzali příslušníci GIBS. V současné době ve věci probíhá prověřování," uzavřela mluvčí GIBS Radka Sandorová.