Autobus s více než dvaceti lidmi na palubě sjel v pátek po poledni do příkopu mezi Kokšínem a Švihovem. Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo, nehoda ale pořádně zkomplikovala dopravu na hlavním tahu Klatovy – Plzeň.

„Jela jsem se svou šestiletou dcerou z Klatov do Plzně za rodiči. Už od začátku jel řidič chvílemi moc u kraje nebo hodně uprostřed. Tady v té zatáčce to nezvládl a skončil v příkopu. Možná měl nějaký zdravotní problém, protože když jsem se ho hned po nehodě ptala, zda je vše v pořádku, tak zpočátku ani nereagoval," řekla Deníku Karin Němcová z Klatov. „Jeli jsme ze školy. Najednou jsme slyšeli rány, cítili jsme, jak se autobus naklání, a pak už jsme leželi na boku," popsal nehodu Jan Blahout z Přeštic.

„Dvaašedesátiletý řidič z Klatovska sdělil, že se vyhýbal protijedoucímu nákladnímu vozidlu, vjel na nezpevněnou krajnici, která se strhla, a autobus vjel částečně vpravo do silničního příkopu, kde havaroval," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že dechová zkouška prokázala, že řidič před jízdou nic nepil.

Na místo vyjeli okamžitě zdravotníci, policisté a hasičské jednotky z Klatov a Přeštic a hasičský autobus z Plzně Košutky. V autobuse cestovalo celkem 23 osob,z toho bylo 15 mladistvých či nezletilých, a řidič. „Dveřmi se z autobusu nebylo možné dostat, proto jsme je evakuovali za pomoci žebříku okýnkem u řidiče," informoval hasičský velitel zásahu František Červený. Všichni cestující následně prošli lékařskou kontrolou, nikdo nebyl zraněn. Jediný, kdo potřeboval lékařské ošetření, byl řidič autobusu. „S nevolností byl převezen do Klatovské nemocnice," uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Hasičský autobus nakonec nebyl potřeba, dopravce pro cestující zajistil náhradní dopravu sám. Pro některé z cestujících přijeli jejich příbuzní.

Zástupce klatovského dopravce, jemuž autobus patří, se Deníku k nehodě odmítl na místě vyjádřit. Policie havárii i nadále šetří.