Za myšlenkou stojí členové spolku Domažlický dějepis, kteří provozují stejnojmennou webovou stránku. Jedním z nich je Radek Čáni. „Lidé mají o podzemí zájem. Jsme ve spojení s dobrovolníky z jiných měst, kde se to povedlo. V našem případě se jedná o štolu Škarmaň, v níž se těžily měď a stříbro, a štolu Na Kole, kde se za války dobývala slída pro německý průmysl. Obě jsou v současnosti zamčené a nepřístupné, což bychom rádi změnili,“ uvedl Čáni.

Doplnil, že kvůli záležitosti jsou ve spojení s báňskými záchranáři z Prahy. „Tím, že dovnitř nesmíme, není jasné, v jakém stavu důlní díla jsou. Pokud by to situace umožnila, vyčistili bychom je a zpřístupnili,“ řekl.

Sládek Městského pivovaru Domažlice David Bierhanzl kontroluje pivní tank.
Restaurace otevřely vnitřní prostory, zákazníci se do nich moc nehrnuli

Svou žádost členové spolku už podruhé předložili radě města, ale ta ji opakovaně shodila ze stolu. „Důvody jsou bezpečnostní. Zvlášť ke štole Na Kole je komplikovaný přístup,“ sdělil místostarosta Stanislav Antoš.

Štola Škarmaň vznikla počátkem 18. století. Těžilo se tady s přestávkami, naposledy v roce 1921. Během druhé světové války sloužilo místo jako protiletecký kryt.

Historie důlního díla Na Kole je daleko mladší a je spojena s rokem 1943. Podle dostupných informací tady průzkumné sondy dělala firma Baťa. Štola přestala fungovat v dubnu 1945.

Jednapadesátiletý muž poškodil ploty dvou domů, rozhlas, dopravní značky i telefonní vedení.
Šofér nákladního vozu s přívěsem zničil ploty u domů a strhl telefonní vedení