Deník o tom informovala mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Jitka Blahutová. „Vozidlo zastavili a zkontrolovali na silnici u Přimdy. V autě cestovali tři němečtí občané, muži ve věku 24 až 26 let, kteří směřovali k hraničnímu přechodu do SRN," uvedla Blahutová.

Příslušníci taktické mobilní skupiny Celního úřadu pro Plzeňský kraj objevili podle jejího vyjádření sáček s bílou krystalickou látkou mezi věcmi v zavazadlového prostoru. „Zkouškou narkotestem bylo prokázáno, že se jedná o pervitin. Řidič vozidla uvedl, že drogu získal na tržnici Svatá Kateřina za 1500 EUR. Další vyšetřování případu převzala tachovská policie," doplnila Blahutová.

Drogový obchod v příhraničí s Německem je podle celníků vzrůstajícím problémem v posledních třech letech. „Proto začala fungovat spolupráce s německou celní správou zaměřená na odhalování přepravy omamných látek přes hranice. Za loňský rok bylo v příhraniční oblasti na české i německé straně zachyceno 82 případů, z toho 51 případů při společných akcích. V rámci těchto záchytů bylo zadrženo 1.761 gramů metamfetaminu – pervitinu, který se v Německu nazývá crystal a 7.351 gramů marihuany. Ostatních omamných látek, heroinu, kokainu a prekursorů bylo zadrženo 90 gramů," doplnila Blahutová.

Případ nadále sledujeme.