Jeho program nabídne i řadu novocirkusových hvězd - španělský Kolektiv Lapso Cirk, české žonglérské matadory Bratry v tricku, domácí TUTOcirk i mnohé další.

„Z letošního programu bych chtěl Plzeňany pozvat na mnoha tituly oceněné představení OVVIO španělského Kolektivu Lapso Cirk. Divákovi během jejich balanční show doslova tuhne krev žilách. Při jejich dechberoucím souboji s gravitací se David a Thomas dostávají na, možná až za, samotnou hranici únosného risku,‟ zve na hlavní hvězdy festivalu jeho ředitel Jiří Misař. „Ostatně španělským duem program festivalu rozhodně nekončí. Například pro malé i velké diváky je přichystáno oblíbené duo žonglérů Bratři v tricku s jejich novinkou na pomezí stand-up comedy a žonglérského představení Kabinet žonglérských kuriozit. A rozhodně byste si neměli nechat ujít ani nabitý sobotní program, který je vždy zcela zdarma,‟ dodává.

Týdenní program festivalu nabídne každý den novocirkusová představení různého formátu v cirkusovém šapitó i zábavu pro celou rodinu. Pro návštěvníky festivalu bude připravena odpočinková zóna s barem a občerstvením, pro děti herna a překrásný dřevěný kolotoč. V programu festivalu jsou samozřejmě také workshopy s možností vyzkoušet si různé novocirkusové disciplíny. Pro dospělé je pak od pondělí až do konce festivalu každý večer po představení připravený bar a after party s DJs.

Celý festival zahájí v neděli neděli 14. května den zaměřený na dětského diváka. V areálu festivalu bude připravena cirkusová hernička pro nejmenší a rodiče s dětmi se mohou těšit na společné workshopy. Přichystáno je loutkové představení Divadla Toy Machine Kocour v botách. V 16 hodin proběhne oblíbený kabaretní večer Cirkus do Gala studentů plzeňského centra pro nový cirkus Cirkulárium. V pondělí 15. května se dostane ke slovu mladá krev a síly spojí studenti ze dvou novocirkusových center v republice, kdy teenageři z plzeňského Cirkulária a pražského CIRQUEONu představí své autorské prvotiny.

Plzeňská company TUTOcirk ve spojení s hudebnicí Vi Huyen Tran (Viah) uvede v úterý 16. května svou komorní novinku Pusinky a nakládačky. Středa 17. května bude patřit již zmíněným Bratrům v tricku, o den později performerka Klára Hajdinová ve svém autobiografickém představení V kruhu zpracovává s nadhledem téma duševního zdraví. „Projekt V kruhu je mým prvním autorským počinem. Poprvé se zde ale pouštím do dobrodružství být sama na jevišti, se svým vlastním tématem. Někdy mám pocit, že se z toho kruhu nedá vystoupit, i proto mi přišlo důležité zapojit po představení diskuzi s odborníkem,‟ prozrazuje motivaci vzniku inscenace Hajdinová.

V pátek 19. května se představí Kolektiv Lapso Cirk, celý týdenní program pak vyvrcholí v sobotu 20. května, během které bude vstup na všechny akce zdarma. Těšit se tak Plzeňané mohou na dřevěný kolotoč řezbáře Matěje, chystané představení Banana od domácích TUTOcirk, přechod provazochodce na laně přes řeku či večerní Galashow se zahraničními i českými hvězdami nového cirkusu, ale i s nastupující generací z cirkusových center v republice.