Divadlo Na Jezerce má za sebou už více než 3400 představení, řadu ocenění včetně Thálie a Allenova komedie se blíží hranici 360 repríz. Jedna z příštích se chystá i do Plzně. V druhé polovině listopadu ji zhlédnou návštěvníci Měšťanské besedy.

Hlavním hrdinou inscenace je neurotický filmový kritik, kterého opustila žena. Situaci řeší po svém. Z reálného života se přenáší do světa fantazie a sní, jak by mohl vypadat jeho život. O svých činech se pak ve svých představách radí se slavným americkým hercem 40. a 50. let Humphreym Bogartem. A šarmantní dobrodruh obletovaný ženami rozhodně nemá k neobvyklým řešením daleko.

„S ženskýma to máš jednoduchý. Ještě jsem nepoznal žádnou, kterou by nepoučila facka nebo dávka z pětačtyřicítky,“ zní třeba jeden z typů na spokojené soužití. Některé vysněné rady pak Sam i dokonce přenáší do života. A hle. Přináší to sice mírně nahořklé ale přece jen nějaké ovoce. Sama ztvárnil Jan Hrušínský a jeho partnerku Miluše Šplechtová. Bogarta a jeho filmovou partnerku Ingrid Bergmanovou pak Josef Abrhám a Libuše Šafránková. V komedii se objevují rovněž na filmovém plátně jako projekce na pozadí scény. „Janova odvaha založit divadelní společnost nás odzbrojila a bylo nemožné ho v začátcích nepodpořit. Navíc řešeni kombinovat filmovou projekci s živými herci, které pro inscenaci zvolil, bylo zábavné,“ řekl tehdy k účasti na hře Josef Abrhám, který přitom od 90. let v divadle nevystupuje.

Stacey Kent vystoupí 5. listopadu v 19:00 hod. v Měšťanské besedě.
Zpěvačka Stacey Kent připomene v Plzni platinové album nominované na Grammy