Dvě želízka v ohni mají Chinaski, Mirai, Tata Bojs, Anna K, Ewa Farna, Lenny a David Koller, jenž může uspět sólově i se skupinou Lucie.

Bodovali také Cocotte Minute, Kabát, Prago Union, Honza Křížek, Tomáš Klus, Eva Burešová či Kateřina Marie Tichá. Objevem mohou být LABe, Marcell, Martin Chobot, RedZed nebo Tereza Balonová. O titul Akce roku se utkají Hrady CZ, Tour de léto Marka Ztraceného, Metronome Prague, Rock for people a Tribute to Miro Žbirka. V nominacích nechybí ani jméno Davida Stypky, jehož duet s Ewou Farnou aspiruje na jednu ze Skladeb roku.

O konečných výsledcích rozhodnou hudební fanoušci během února. Jak mají hlasovat, se dozvědí na webu www.anketazebrik.cz.

Metalfest - svátek příznivců metalu v amfiteátru v Plzni na Lochotíně.
Letošní rok v kraji přinese hudební festivaly, hru podle Hitchcocka i Carmen

„Z pětice nominovaných oceníme na základě výsledků únorového hlasování tři interprety nebo kapely v každé kategorii, tak jak tomu bývá na Žebříku zvykem. Celkem tedy dojde na předání 27 cen plus jedné speciální, určené Osobnosti Žebříku,“ přibližuje podobu finálového večera ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční v pátek 31. března 2023 od 19 hodin v DEPO2015 v Plzni. Tvůrcem originálních sošek pro vítěze je opět sochař Václav Česák, další ceny pocházejí z dílny Kamenictví Václav Chlupsa.

Moderátory šestihodinového show budou Marek Taclík a Iva Pazderková. Koncertně se představí Michal Pavlíček se svým „best of“ a hosty Bárou Basikovou, Kamilem Střihavkou, Vilémem Čokem nebo Radkem Škarohlídem. Dále vystoupí Kateřina Marie Tichá & Bandjeez, exkluzivní koncerty chystají i Vypsaná fixa a Znouzectnost a o úvodní multimediální show se postará DJ Friky a jeho crew.

Natáčení scény nového českého filmu Tancuj, Matyldo v Plzni na náměstí Republiky s Reginou Rázlovou v hlavní roli
Regina Rázlová s Karlem Rodenem hrají poprvé spolu. Natáčelo se i v Plzni