Máte rádi atmosféru filmů pro pamětníky? Dojímají vás a baví písně, které v nich zpívají herecké hvězdy, jako je Oldřich Nový, Adina Mandlová, Nataša Gollová nebo Raoul Schránil? Pak právě vás potěší pořad Černobílé písničky swing bandu Blue Star Václava Marka. Bude se konat v Měšťanské besedě 13. března.

V programu zazní více než dvacet filmových šlágrů z 30. a 40. let minulého století a jeho průvodcem bude milovník a velký znalec této doby a autor řady knih o hvězdách stříbrného plátna Aleš Cibulka. Dozvíte se tak zajímavosti ze soukromí Nataši Gollové nebo Zity Kabátové, překvapí vás, jak vznikal film Kristián či na čem si jeho představitel Oldřich Nový nejvíce zakládal. Navíc budete mít možnost vidět autentické rekvizity z několika starých českých filmů.

„Lidé mají atmosféru filmů pro pamětníky rádi. I přesto, že to nebyla jednoduchá a úsměvná doba, vždyť často vznikaly za 2. světové války, vyzařuje z nich pohoda. Už tenkrát na ně lidé chodili do biografu, aby se rozptýlili. Neteče tady krev, nejsou vulgární a působí idylicky. My máme dar zapomínat na špatné věci a doby minulé si idealizovat," odhaluje kouzlo černobílých snímků kapelník Blue Staru Václav Marek. O jejich oblíbenosti svědčí i fakt, že je televizní stanice nepřestávají stále dokola reprízovat. Černobílé písničky nejsou jen o poslouchání dobových šlágrů, publikum celkově pohltí atmosféra 30. a 40. let. Čas se jako by zpomalí a vy budete mít pocit, že si vám Adina Mandlová téměř sedá na klín nebo vám Oldřich Nový líbá ručku. „Snažíme se tu atmosféru maximálně podpořit. Máme na sobě smokingy, vlasy si češeme dozadu a používáme dobové nástroje a mikrofony. Program je rozdělený do dvou polovin a každou z nich začíná a ukončuje titulková hudba z filmu Cesta do hlubin študákovy duše," poodhalil některé detaily Marek.

A zejména dámy určitě ocení módní přehlídku autentických modelů z předválečného a válečného období. Uvidí, v čem chodily nastrojené takové krásky, jako Adina Mandlová nebo Nataša Gollová, nebo jak vypadal oblek Oldřicha Nového. Pánové pak jistě rádi zrakem spočinou na dobovém negližé.

Hity, které také zazní
·Jen pro ten dnešní den (Kristián)
·Dívka v modrém (Dívka v modrém)
·Sám já chodívám rád (Těžký život dobrodruha)
·Oči čokoládové (Přítelkyně pana ministra)
·Slunečnice (Hotel modrá hvězda)
·Mám život hrozně rád (Hotel modrá hvězda)

Černobílé písničky: Blue Star Václava Marka & Aleš Cibulka
13. 3. 19:00 Měšťanská beseda

V Měšťanské besedě dětem zazpívá a zatancuje Míša

Oblíbená Míša Růžičková opět přijede potěšit děti do Měšťanské besedy. Se svým zábavným programem plným písniček, tancování a soutěží tady vystoupí v sobotu 1. února od 14 a 16 hodin. Show je určená pro děti od dvou do deseti let a zapojí se určitě i rodiče.

Ale do té doby čeká na děti v Besedě ještě pestrá nabídka, jak vyplnit volný čas. Hned dnes je v Kině Beseda zabaví pravěká rodina Croodsových, která se vydává na dobrodružné stěhování a hledání nové jeskyně k životu. A tak podniknou cestu do neznáma, do krajiny plné nejrůznějších, neuvěřitelných a a někdy i pěkně nebezpečných stvoření. Přijďte se s touto animovanou rodinkou seznámit i vy.

Zítřejší divadelní představení pak všechny naladí na zimní notu, jmenuje se totiž Zimní radovánky. Kdo by se na ně netěšil a neužíval si jich? Jenže, co když se takové řádění nelíbí starému panu hajnému?

PROGRAM PRO DĚTI

18. 1. 14:30 – Croodsovi (kino)
19. 1. 14:30 a 16:00 – Zimní radovánky (divadlo)
25. 1. 14:30 – Hravá sobota s Bambulí a Famfulí (zábavné odpoledne)
26. 1. 14:30 a 16:00 – O koblížkovi (divadlo)
31. 1. 16:00 – Univerzita pro příšerky (kino)
1. 2. 14:00 a 16:00 – Zpíváme a tančíme s Míšou (zábavné odpoledne)