close Pozvánka na Kulturní léto 2024. info Zdroj: Pavel Šindelář zoom_in Pozvánka na Kulturní léto 2024. „Těšit se můžete 17. června na představení Do ložnice vstupujte jednotlivě, 18. června Nohy vzhůru, 19. června Občan první jakosti a 20. června na O Vánocích budu gay. Na 2. srpen pro první ročník účasti zámku na akci Západočeské baroko chystáme koncert složený ze známých árií z nejslavnějších muzikálů a světových oper. Zvolili jsme významné pěvce, tenora Mariana Vojtka a sólistku Národního divadla a Státní opery v Praze mezosopranistku Andreu Kalivodovou. Věříme, že koncert pod širou oblohou přinese divákům neopakovatelné zážitky," říká majitel zámku Pavel Šindelář, milovník kultury a historie.

Zámek koupil před třemi lety a od té doby jej za pomoci rodiny zvelebuje. „Podařilo se nám odvlhčit přízemí zámku. Budujeme tam nové pokoje, které by měly sloužit především svatebčanům. Už v červenci se tady uskuteční první svatba. K dispozici mohou mít novomanželé například novou historickou manželskou postel, která se nám podařila získat a je v jednom z pokojů, nebo kuchyň a samozřejmě sociální zařízení. Ke svatbám může sloužit i zrekonstruovaná zámecká kaple zasvěcená Panně Marii," uvádí Pavel Šindelář.

Při odstranění koberců na zámku také objevili velmi zachovalé dlažby z 19. století. „Těším se až čas dovolí, že zámek zpřístupníme veřejnosti alespoň na mimořádné prohlídky," zdůrazňuje zámecký pán, který v současnosti zámek připravuje na Kulturní léto 2024. „Připravujeme všechno sami, specializované firmy bychom nezaplatili. Ale baví nás to a po loňském úspěchu kulturního léta bychom z akce chtěli udělat tradici. Zámek včetně parku zvelebujeme i s ohledem na návštěvníky kulturního léta. Loni jsme tady měli mobilní toalety, což se některým divákům kazilo dojem, a tak letos budou mít k dispozici nové sociální zařízení se vším všudy," popisuje Šindelář s tím, že v zámeckém parku si budou moci návštěvníci koupit i občerstvení a letos na zámku před představeními i vstupenky, pokud však ještě budou k dispozici. Nyní je možné je pořídit na portálu plzenskavstupenka.cz.