„Filmům, u kterých jsme předpokládali velký divácký zájem, jsme v programu přidali projekci,“ říká výkonná ředitelka festivalu Pavla Kormošová. To je právě třeba příklad Kawasakiho růží, které mají přidanou projekci dvacátého dubna od 14.30. V případě, že si některé promítání zarezervujete po internetu, lístky si musíte vyzvednout do osmačtyřiceti hodin.

Celovečerní filmy z nejnovější produkce se letos budou v Měšťanské besedě promítat i dopoledne, za sníženou cenu. „Naším záměrem je, aby festival žil už od dopoledních hodin. Vedle dětských projekcí proto nabízíme zajímavé současné celovečerní filmy,“ vysvětluje Kormošová.

Zdarma je tentokrát možné navštívit festivalové besedy a autorská čtení. Ta obstarají legendy undergroundu Ivan ´Magor´ Jirous a Pavel Zajíček. Akce se stylově uskuteční ve sklepě Besedy, kde je sklad židlí.

„Určitě bych chtěl letos vidět Špačkův snímek Pouta, Zemský ráj to na pohled a Muže v říji. Rád bych šel i na Protektora, ale nevím, jestli nebude vyprodaný,“ plánuje si Plzeňan Roman Rigo.