Své písně včetně těch nejzásadnějších hitů zahraje v upravených akustických verzích tentokrát i v plzeňské Měšťanské besedě, a to 11. prosince od 19.30 ve Velkém sále.

„V rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na své druhé unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek zesilovačům,“ vysvětluje se smíchem zpěvák Honza Homola. Wohnouti přitom měli jet akustické turné už před třemi lety, což jim ale překazila covidová pandemie, a pak muselo turné po divadlech ustoupit plánovanému vydání desky HUH.

Teď budou její fanoušci moci tuto rockovou kapelu zažít v divadelních sálech, kde výběr jejích akusticky upravených hitů zazní i s použitím pro Wohnouty zcela nových hudebních nástrojů, jako jsou xylofon, tuba, banjo nebo trombon.

„Měšťanská beseda sice není ryze divadelní prostor, ale rockový akustický koncert na sezení se sem do Velkého sálu perfektně hodí,“ říká Hana Rendlová, manažerka kulturních akcí.

The Amy Winehouse Band
Zpěvačku Amy Winehouse připomene v Měšťanské besedě její původní kapela

Skupinu Wohnout z Prahy tvoří bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových (oba kytara a zpěv), baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk (Fenek) Steiner. Potvrzeným hostem turné je houslista Vojta Lavička. Za dobu své existence si získala přízeň posluchačů svou pestrostí, tvrdostí a zároveň melodickými kytarami, českými texty a energickými koncerty.

Vstupenky na koncert Wohnout Unplugged už jsou v prodeji na webu Měšťanské besedy.