Pojedenácté budou také uděleny Ceny ředitele DJKT, a to 28. září od 19.00. Slavnostní okamžik doprovodí soubor opery DJKT společně s Vysokoškolským uměleckým souborem Univerzity Karlovy a sólisty Ivanou Veberovou, Janou Foff Tetourovou, Tomášem Kořínkem a hostujícím Josephem Gansertem.

„V jejich podání zazní předehra Můj domov a Beethovenova symfonie č. 9 S Ódou na radost, jež přináší poselství o bratrství všech lidí. Proto i večer ke 120. výročí otevření Velkého divadla vyvrcholí touto skladbou, která je aktuální v každé době,“ říká ředitel divadla Martin Otava.

Vernisáž výstavy se uskuteční na jižní terase Velkého divadla, při nepřízni počasí ve Foyer Vendelína Budila.

Výstava 120 let Velkého divadla provede návštěvníky celým obdobím od prvotní myšlenky na stavbu nové budovy, přes výběr architektonického plánu, samotné stavby až po její slavnostní otevření. Odhalí, kdo byli lidé, kteří realizaci umožnili, jaké restaurátorské zásahy jí navracely kouzlo a jak se změnila až do dnešní podoby.

Rozdělena bude do dvou částí. Jedna bude venku právě na jižní terase divadla, druhá ve Velkém divadle, kde bude do konce roku přístupná vždy hodinu před začátkem představení.

Vstupenky na koncert mohou diváci zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka, vernisáž výstavy je přístupná divákům zdarma.