Z Dobřan i okolí, ale i z Merklína, přijelo soutěžit celkem 14 pejsků nejrůznějších ras a jejich směsí. "Kritéria účasti byla jednoduchá, účastnit se mohou úplní voříšci nebo i psi bez dokladů původu. Soutěžilo se v několika disciplinách. Nejprve v promenádě, kde se hodnotilo, jak ten pes chodí, jak vypadá, prostě o nejkrásnějšího voříška," popsala Jaroslava Marková z pořádajícího Městského kulturního střediska v Dobřanech.

Kromě toho se soutěžilo i ve zdolávání překážkové trati a poslední soutěžní disciplina byla volná. Tam se psi a jejich majitelé mohli předvést v nejrůznějších dovednostech, tančení na zadních, skoku na páníčka a nebo třeba válení sudů.

Denisa Lehečková, majitelka okouzlující Daisy, zřejmě křížence knírače a asi jezevčíka, to svému psíku přála. "Zaslouží si to, našli jsme ji opuštěnou. Je pořád s námi a tak umí spoustu věcí a rozumíme si," řekla po vyhlašování výsledků, kde posbírala všechny ceny. Právě Daisy zaujala diváky svým tancem.

Podle Markové se bude soutěž opakovat i v příštím roce. "Byl to první ročník, takže psů ještě nebylo tolik, ale Dobřany jsou malé město a všechno se mezi lidmi rozkřikne. Do příště i vychytáme drobné nedostatky z letošního roku," dodala.