close Logo Víkendu otevřených ateliérů 2023. info Zdroj: se svolením spol. Grafia zoom_in Logo Víkendu otevřených ateliérů 2023.

Jarka Papežová

close Jarka Papežová info Zdroj: se svolením společnosti Grafia zoom_in Jarka Papežová Jarka Papežová je vášnivá malířka z Pošumaví. Žije a tvoří v Ateliéru s duší, který vybudovala ze zachráněné staré stodoly ve Veselí u Janovic. Je již třetí generací malířů ve své rodině.

Ve svých obrazech usiluje o zachycení pomíjivé krásy okamžiku – vůně louky, mávnutí motýlích křídel, hry světla. Její květinové louky jsou oblíbené doma i v zahraničí. Za svoji autentickou tvorbu získala v roce 2021 certifikát Šumava originální produkt a v roce 2022 dokonce český rekord jako „Maková malířka“ s namalovanými 188 obrazy s tématikou vlčího máku. V sobotu 2. září zahájí autorskou výstavu jako „Popelka z Ateliéru s duší“ na vodním hradě Švihov, kde ji můžete osobně potkat i o Víkendu otevřených ateliérů.

Jana Trnková

close Jana Trnková info Zdroj: se svolením společnosti Grafia zoom_in Jana Trnková Plzeňská designérka a výtvarnice Jana Trnková se zabývá převážně volnou a užitou tvorbou z papíru, textilu, korálků a přírodních materiálů. Věnuje se vedení výtvarných kurzů a workshopům zaměřeným na rozvíjení kreativního potenciálu a využití tvorby jako relaxační a sebepoznávací techniky. Vytváří nejen knižní vazby, ale i šperky, závěsné objekty, oděvní doplňky a abstraktní malby a kresby.

Při tvorbě kombinuje různé techniky a materiály, respektuje životní prostředí, recykluje, klade důraz na vyprávění příběhů za pomoci symbolů a respektuje vstupní kvality materiálu.

Autorka bude vystavovat na společné výstavě umělců v Papírně, Zahradní 173/2, Plzeň, kde proběhne i workshop na téma „terapie uměním“.